Statystyki drużyny

Aktualności

REMIS NA KONIEC SEZONU

• autor: admin, 2011-06-20 08:23

W ostatniej XXX kolejce sezonu nasza drużyna Seniorów zremisowała na własnym boisku z Juventurem Wałbrzych 2:2. To nasz zespół dwukrotnie musiał gonić wynik i doprowadzać do wyrównania pojedynku. W ogólnym rozrachunku, jednak to piłkarze Kryształu byli lepsi stwarzając wręcz kilkanaście groźnych sytuacji pod bramką rywala (szczególnie w drugiej odsłonie gry). Zawiodła niestety po raz kolejny skuteczność. Ta w 100% towarzyszyła wałbrzyszanom, którzy swoje zaledwie dwa oddane strzały w światło bramki zamienili na gole. Więcej info po kliknięciu więcej...

SKŁAD KRYSZTAŁU: Cieśla, Bugajski K., Kapusta, Hatalski (58' Rodniewicz), Stasiak, Niewiadomy, Lasota, Majcher, Drańczuk, Bugajski D., Zadrożny (53' Kowalczyk)

Wszyscy zawodnicy naszej drużyny chcieli pozytywnym akcentym zakończyć ten sozon. Dodatkowo wszyscy mieli w pamięci wcześniejsze porażki z wałbrzyską drużyną. Ten rywal nigdy nam "nie leżał". Juventur swoją przygodę z ligą okręgową zakończył już kolejkę wcześniej, spadek tej drużyny przed rozegraniem ostatniej kolejki był już przesądzony.

Pierwsze 10 minut meczu to niespodziewana lekka przewaga wałbrzyskiej drużyny. Gracze Juventuru więcej czasu spędzali przy piłce, nasi piłkarze rozpoczęli to spotkanie ospale. Efektem naszych słabych poczynan było stracenie bramki w około 13 minucie meczu. Nasi piłkarze zmuszeni byli gonić wynik. Stopniowo z minuty na minute to nasz zespół zaczął przejmować inicjatywę tego pojedynku. Wyraźnie zaczęliśmy przeważać i niejednokrotnie zagrażaliśmy bramce gości. Przed szansą zdobycia wyrównującej bramki stanęli Zadrożny, Bugajski D. oraz Drańczuk. Niestety ich strzały były niecelne bądź też skutecznie interweniował bramkarz przyjezdnych. Upragniony gol padł w około 35 minucie spotkania. Po bardzo składnej i zespołowej akcji naszej drużyny piłkę do siatki zdołał wbić Stasiak. Do końca tej odsłony nie oddaliśmy inicjatywy pojedynku, ale kolejnej bramki nie udało się zdobyć.

Druga połowa tego meczu to wręcz festiwal nie wykorzystanych sytuacji przez naszych zawodników. Stworzyliśmy dużo sytuacji do strzelenia kolejnej bramki jednak po raz kolejny zawodziła skuteczność. Swoje sytuację marnowali Lasota, Bugajski D., Drańczuk oraz wprowadzony w  53 minucie spotkania Kowalczyk. To się zemściło. W około 65 minucie po kontrze w wykonaniu Juventuru po raz drugi przegrywamy i zmuszeni jesteśmy gonić wynik. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zmarnował napastnik gości. Na nasze szczęście szybko doprowadziliśmy do wyrównania. Centre z boku boiska celnym strzałem z woleja wykorzystał Lasota. Ostatnie 15 minut tego pojedynku to ponownie dominacja naszej drużyny i kolejne zmarnowane sytuację. Tego dnia towarzyszyło nam złe fatum w postaci nie skuteczności. Więcej bramek już nie padło. Wynik pojedynku brzmi 2:2.

Remis tego pojedynku dla piłkarzy Juventury nic nie znaczy ponieważ ich spadek do A-klasy został już przypieczętowany. Nasz zespół natomiast na skutek tego remisu utracił 8 miejsce w tabeli spadając pozycję niżej. W tym pojedynku z pewnością byliśmy zespołem lepszym. Taki wynik jednak to tylko i wyłącznie wina naszych reprezentantów u których tego dnia zawodziła skuteczność. Tej można pozazdrościć wałbrzyszanom, którzy w całym meczu oddali tylko dwa celne strzały na naszą bramkę. Jak widać oba przyniosły zamierzony efekt.

W tym meczu kontuzji ręki doznał Wojciech Hatalski, który po meczu został odwieziony do szpitala. Na tą chwilę niestety szczegółowych informacji nie posiadamy, z pewnością gdy je otrzymamy to o tym poinformujemy. Miejmy nadzieję że to nic poważnego.

W najbliższym czasie na stronie pojawi się podsumowanie rundy oraz całego sezonu Seniorów. Wtedy to szczegółowo przedstawimy wszystkie ważne informacje, rezultaty, cele jakie mieliśmy na ten sezon itp itd. Prosimy o cierpliwość i ewentualne komentarze pod tym newsem odnośnie tylko tego meczu.

W galerii zdjęć dostępne jest 14 zdjęć z tego pojedynku. Ich autorem jest Andrzej Bryg, któemu dziękujemy za bezinteresowną pomoc.