Statystyki drużyny

Aktualności

POZOSTAŁ NIEDOSYT

• autor: admin, 2011-08-16 09:08

W inauguracyjnym spotkaniu ligi okręgowej seniorów nasza drużyna zremisowała na własnym obiekcie 2:2 z faworyzowaną Stalą Świdnica. Zawodnicy Kryształu dwukrotnie musieli gonić wynik. Wydawałoby się, że w takich okolicznościach wywalczony 1 punkty jest satysfakcjonujący, jednak w drugiej odsłonie gry nasi podopieczni stworzyli sobie kilka klarownych sytuacji w których mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją strone. Niestety w wyniku nieskuteczności nie udało się tego dokonoać. Pozostał więc niedosyt...

Więcej info po kliknięciu więcej...

SKŁAD KRYSZTAŁU: Cieśla, K.Bugajski, W.Hatalski, Nowik (75' Błachut), Zadrożny, Majcher, Nuszczyński, Drańczuk, Lasota, Kowalczyk (70' Michorczyk)

Obie ekipy chciały zainaugurować sezon komletną zdobyczą punktową. Stal uchodzi za faworyta całej ligi, do jej szeregów dołączyło kilku nowych doświadczonych zawodników, więc ich ambicje na zwycięstwo w tym meczu z pewnością były wysokie. Nasza drużyna rozpoczynając sezon pojedynkiem na własnym stadionie chciała pokazać wszystkim dobry futbol, ambicję i walkę. Porażka na własnym obiekcie nie wchodziła w gre.

Początek spotkania zapowiadał się obiecująco. Szybko bo już w 5 min w stuprocentowej sytuacji znalazł się Lasota. Niestety jego strzał w krótki róg okazał się nie celny. Nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić. Tak było i tym razem kiedy to goście w 10 min zdobyli bramkę z niczego. Centra z rzutu wolnego wpada do naszej siatki. Była to tak zwana bramka "za kołnierz". Wine za tą bramkę ponosi nasz bramkarz, który nie uwzględniając momentami silnego wiatru towarzyszącemu grze źle się ustawił. Niestety takie jest widmo futbolu, przegrywamy 0:1. Na szczęscie żaden z zawodników Kryształu nie załamał się, tylko ruszyliśmy do odrobienia strat. To udało nam się zaledwie 5 min później. Wyrównującą bramkę zdobył Damian Niewiadomy, który wykorzystał nieporadność w defensywie gości. Była to 1 zdobyta przez Damiana bramka w seniorskiej drużynie, na którą czekał ponad rok. Niestety w dalszym przebiegu gry zarysowała się przewaga Świdniczan, którzy stworzyli sobie kilka groźnych akcji. Po jednej z nich tracimy 2 gola. O lekko wrzuconą piłkę w pole karne walczył Krzysztof Bugajski z napastnikiem gości. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł piłkarz Stali "zdejmując" piłę nogą tuż z przed głowy naszego kapitana. Nasi zawodnicy spodziewali się, że sędzia w tej sytuacji odgwiżdże za wysoko uniesioną nogę przez świdniczana. Na nasze nieszczęscie arbiter w tej sytuacji pozostał nie wruszony. Po tej sytuacji gracz Stali dograł piłkę w pole karne skąd jego kolega z drużyny skierował ją do naszej siatki. Tym razem Cieśla bez szans. Czy w chwile wcześniej, spornej sytuacji dobrze zachował się sędzia Prugar puszczając grę? Wydaję się mimo wszystko, że jednak tak. Co prawda nie wiele brakowało do kontaktu między nogą zawodnika ze Świdnicy a głową Bugajskiego, jednak nasz obrońca w tej sytuacji był w wyjątkowo niskiej pozycji. Kwestie do dyskusji, zachęcamy do wyrażania swojej opini w komentarzach. Do końca I połowy Świdniczanie nie oddali przewagi w grze. Co więcej, mogli podwyższyć swoje prowadzenie jednak strzał z woleja zawodnika gości skutecznie obronił nasz golkiper. Schodzimy na przerwe przegrywając 1:2. Jako ciekawostke dodajmy, że pod koniec tej odsłony gry na boisku pojawił się Przemysław Kowalewski, wychowanek Kryształu, obecnie reprezentant Stali.

Na drugą połowę nasi piłkarze wyszli bardzo zdeterminowani. Nikt nie chciał przegrać 1 meczu sezonu w dodatku rozgrywanego na własnym stadionie. Ta odsłona gry zdecydowanie była pod dyktando biało-niebieskich choć i goście mieli swoje szanse do zdobycia kolejnej bramki. W 60 minucie spotkania do wyrównania doprowadza Daniel Kowalczyk, który precyzyjnym strzałem z prawej nogi pokonał bramkarza przyjezdnych. Ta strzelona bramka dodała miejscowym sił do dalszych ataków. W kolejnej swojej stuprocentowej sytuacji znalazł się Lasota, ale i tym razem Mariusz zawiódł z najbliższej odległości nie trafiając nawet w światło bramki. W 70 minucie na boisku pojawia się Michorczyk w miejsce Kowalczyka, chwile później kolejna zmiana, w miejsce Nowika pojawia się Błachut. Goście w przeciągu tego czasu gry nie stali przed własnym polem karnym, tylko stwarzali swoje sytuacje do zdobycia 3 bramki. Było bardzo blisko a Świdniczanie dopieliby swego. W około 50 minucie gry w świetnej sytuacji znalazł się zawodnik gości, skutecznie po raz kolejny interweniował jednak Cieśla. Co prawda odbitą przez naszego bramkarza piłkę dobił inny zawodnik gości, jednak w tej sytuacji arbiter boczny słusznie wskazał pozycję spaloną. Nie minęło 5 minut a do kolejnej interwencji zmuszony został nasz bramkarz, ponownie skutecznej. Dalszy ciąg gry to "popisy" nieskuteczności naszych zawodników Swoje sytuację zmarnowali: Błachut, Michorczyk i ponownie Lasota. Już bardziej wypracowanych szans do zdobycia bramki po prostu mieć się nie da. Chyba tylko wyżej wymienieni nie wiedzą dlaczego nie zdobyli zwyciezkiej bramki dla naszej drużyny. Niewiele brakowało a w ostatniej minucie meczu ponownie by się to zemściło. Z pojedynku jeden na jeden górą wyszedł nasz bramkarz. Wynik końcowy: 2:2.

Podsumuwując to spotkanie można stwierdzić, że pierwsza połowa w wykonaniu naszych graczy była bardzo nerwowa. Być może wielu zawodników nie poradziło sobie ze stresem towarzyszącym spotkaniu mistrzowskiemu czy też nie wytrzymali presji z tym związanej. W końcu był to pierwszy mecz o stawkę od dłuższego czasu i to z wymagającym rywalem. Szkoda z pewnością ponownie straconych bramek w wręcz głupich okolicznościach. Niestety taki jest sport i trzeba się z tym liczyć. Na szczęscie nasi piłkarze pozbierali szyki i skutecznie doprowadzili do wyrównania. Gdyby nie te liczne nie wykorzystane sytuację po których mogliśmy wygrać to spotkanie, to punkt by był satysfakcjonujący. Tak jednak nie jest... Karygodna okazała się nie skuteczność podopiecznych Zbigniewa Lipkowskiego. Z pewnością zawiódł Mariusz Lasota, który zmarował kilka dogodnych sytuacji. Od takiego zawodnika poprostu się wymaga bramek, popularny "Lasi" świadczył w poprzednim sezonie o sile naszego ataku. Pozostaję tylko wierzyć, że w nastepnych meczach Mariusz jak i reszta piłkarzy powrócą na wyżyny swoich umiejętności. Gratulacja dla Damiana Niewiadomego, który w tym spotkaniu zdobył swoją 1 w karierze bramkę w drużynie seniorów!

Sezon rozpoczęty! Ważne, że nie od porażki a od zdobyczy punktowej. Swoje kolejne spotkanie piłkarze Kryształu rozegrają w Witkowie 20 sierpnia (sobota) o godzinie 17.00 z miejscowym Gromem.

W galerii zdjęc dostępne jest 30 zdjęc z tego meczu. Ich autorem jest pan Andrzej Bryg, któremu serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc. Dziękio takim osobom jak p. Andrzej możemy w pełniejszym wymiarze przedstawiać losy naszej drużyny na jej stronie internetowej. Jeżeli jest ktoś jeszcze chętny do wszelakiej pomocy lub do nawiązania współpracy prosimy o kontakt.