Statystyki drużyny

Aktualności

SOBOTA Z MŁODZIEŻĄ

• autor: admin, 2011-09-12 08:54

W minioną sobotę na naszym stadionie swoje pojedynki ligowe rozgrywały młodzieżowe drużyny Kryształu. Jako pierwsi na boisko wybiegli Trampkarze, którzy inaugurowali sezon. Przeciwnikiem naszej ekipy był Zamek Trzebieszowice. Przed tym spotkaniem ciężko było się spodziewać tego co pokażą podopieczni trenera Marka Balickiego. Był to bowiem pierwszy mecz sezonu, a sama drużyna Trampkarzy została zgłoszona do rozgrywek po rocznej przerwie. Jak się okazało poziom naszych zawodników stał na dosyć dobrym poziomie. Bez większych problemów pokonaliśmy zamek 5:2. Bardzo dobrze w tym spotkaniu zagrali Adrian Balicki, Bartosz Łysoniewski oraz Pęcka. Z pewnością w przyszłości mogą oni stanowić o sile seniorskiej drużyny. Swoje kolejne spotkanie Trampkarze rozegrają w najbliższą sobotę na boisku w Radkowie z miejscowym MLKSem.

Wyniki I kolejki ligi terenowej Trampkarzy:

MLKS Radków - Włókniarz Kudowa Zdrój 1:3
Kryształ Stronie Śląskie - Zamek Trzebieszowice 5:2
KS Polanica Zdrój - Zjednoczeni Ścinawka Średnia 0:7
Pogoń Duszniki Zdrój - Hutnik Szczytna 4:5

O godzinie 12.30 na boisko wybiegli młodzicy, którzy w trzeciej kolejce sezonu podejmowali lidera rozgrywek Orlika Kłodzko. Nasi piłkarze po dwóch wcześniejszych porażkach chcieli w tym spotkaniu zdobyć komplet punktów, mimo iż rywal był wymagający. Całe spotkanie stało na bardzo emocjonującym poziomie. Więcej z gry miała drużyna gości jednak nie mogli oni znaleźć recepty na dobrze spisującego się w bramce Dmitruka. Nasz zespół natomiast stworzył sobie kilka dogodnych kontr do zdobycia bramki. W I połowie jednak bramek nie ujrzeliśmy. Druga odsłona gry to ponownie zacięta gra w środku pola aż do ostatnich minut. Końcówka spotkania należała natomiast do jednego zawodnika - Marcina Cieśli. Dla naszej drużyny podyktowany został rzut wolny. Z około 25m kapitalnym uderzeniem na bramke popisał się wcześniej wymieniony Cieśla - piłka trafia jednak w spojenie. Nie minęły dwie minuty i kolejny wolny. Tym razem z nieco bliższej odległosci. Ponowne świetne uderzenie broni tym razem - uwaga - obrońca przyjezdnych! Za obrone ręką ujrzał on czerwoną kartkę a dla naszej ekipy podyktowany został rzut karny. I w tym miejscu pojawia się największy problem w całym spotkaniu. Sędzia tego pojedynku wskazał na wapno ALE USTAWIŁ PIŁKE 11 METRÓW OD BRAMKI. Mimo licznych protestów, że rzut karny w młodzikach wykonywany jest z 8 A NIE 11 METRÓW sędzia nie zmienił swojej decyzji. W tej sytuacji Marcin Cieśla niestety przestrzelił karnego. W ostatniej minucie spotkania goście po zamieszaniu w polu karnym zdołali wepchać piłkę do naszej siatki i wywieźć z naszego miasta 3 pkt. Po meczu sędzia tego pojedynku przyznał, że za daleko ustawił karnego dla naszej drużyny. Co nam jednak po tym skoro przegrywamy po raz 3 z rzędu! Naszym zdaniem w tej sytuacji postawa sędziego okazała się wręcz karygodna. Arbiter spotkania powinien przecież jednak znać zasady i przepisy meczów Młodzików, a nie swoimi decyzjami utrudniać młodym chłopakom zdobycie bramki. Swoje kolejne spotkanie rozegramy na wyjeździe z Włókniarzem Kudowa Zdrój.