Statystyki drużyny

Aktualności

PORAŻKA PO AMBITNEJ WALCE

• autor: admin, 2012-04-02 16:12

W XIX kolejce ligi okręgowej Seniorów nasza drużyna przegrała na boisku w Nowej Rudzie z miejscowym Piastem 2:1 (1:0). Całe spotkanie mogło się podobać licznie zgromadzonej publice na Stadionie w Nowej Rudzie. Mimo ambitnej gry naszego zespołu nie udało się wyrwać Górnikom choćby punktu. Relacja ze spotkania po kliknięciu więcej...

SKŁAD KRYSZTAŁU: Cieśla, Stasiak, Hatalski, Bugajski K., Zadrożny, Moskot (46' Niewiadomy), Lasota, Cichowicz, Sulicki (75' Korobij), Kowalczyk, Haydon

Na spotkanie do znajomych z Nowej Rudy wybraliśmy się w 14 osobowym składzie. Z różnych powodów w kadrze nie znaleźli się Daniel Sawiński, Dariusz Bugajski oraz Krzysztof Kapusta. Wszyscy obecni na tym meczu byli przygotowani na ciężki bój o punkty. Co prawda spotkanie odbywało się w przyjaznej atmosferze jednak obie drużyny walczyły o dwa różne cele.

W pierwszych minutach tego pojedynku podopieczni Zbigniewa Lipkowskiego oddali pole gry gospodarzom. Skupialiśmy swoją uwagę na grze w destrukcji na własnej połowie, licząc na groźne kontry. W pierwszej połowie przewagę uzyskali zawodnicy Piasta, często przedzierając się pod naszą bramkę. Szczególnie wiele problemów przysporzyła naszej drużynie gra skrzydłami rywala. Mimo tej przewagi do 34' utrzymywał się bezbramkowy remis. W tym czasie gospodarze oddali kilka groźnych strzałów na bramkę Cieśli, jednak skutecznie interweniował nasz bramkarz bądź piłka nie zmierzała w światło bramki. Najgroźniejsze sytuacje dla naszego Kryształu przeprowadził dwukrotnie Kowalczyk. Na nasze nieszczęście raz dobrze zachował się golkiper Górników a za drugim z linii bramkowej piłkę wybijali obrońcy. W 35 minucie gry na prowadzenie wychodzą gospodarze. Po raz kolejny tracimy bramkę przez fatalne krycie w polu karnym. Po sytuacyjnej wrzutce z najbliższej odległości do naszej siatki piłkę wpakował kapitan Piasta - Polak. Do końca pierwszej odsłony gry wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie gra na boisku się wyrównała. Zawodnicy Kryształu chcąc odrobić straty co raz częściej znajdowali się pod bramką przeciwnika. Spotkanie nabrało wyraźniejszego tempa. Pierwsi do głosu ponownie dochodzili gospodarze, jednak nie mogli znaleźć recepty na dobrze sprawującego się golkipera strońskiej drużyny. Dzięki temu, szansa na wyrównanie wciąż była jak najbardziej realna. Ta została wykorzystana w około 70 minucie. Po składnej akcji z prawej strony boiska i dograniu piłki przez Niewiadomego do środka pola na listę strzelców wpisał się Haydon. To trafienie dodało skrzydeł naszej drużynie. Chwilę po zdobytej bramce mogliśmy wyjść na prowadzenie. Niestety swoich szans nie wykorzystali Kowalczyk oraz Bugajski. Gospodarze odpowiadali licznymi atakami, które jednak nie przekładały się na zdobycz bramkową. Co nie udało się z gry na nasze nieszczęście przyniosło efekt po stałym fragmencie gry. Po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Cichackiego ponownie w polu karnym nie pokryty został Polak, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Po tym trafieniu nasi zawodnicy ruszyli ze zmasowanym atakiem jednak czasu było zbyt mało aby doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla noworudzian.

Podsumowując... Na spotkanie do Nowej Rudy wybraliśmy się z zamiarem odniesienia jak najbardziej korzystnego rezultatu. Piast był zdecydowanym faworytem, jednak z przebiegu całego spotkania śmiało można stwierdzić, że noworudzianie tego dnia byli w zasięgu. Wydaję się, że remis byłby bardziej sprawiedliwym wynikiem a nawet przy dobrych wiatrach można było pokusić się o zwycięstwo. Niestety po raz kolejny przyczyną utraty bramek było gapiostwo w kryciu. Na 6 straconych goli w tej rundzie, 4 były tracone w niemalże identyczny sposób. Ewidentnie jest to problem drużyny. Dobre spotkanie tego dnia zaliczyli Cieśla, który niejednokrotnie ratował swą drużynę przed utratą bramki oraz Cichowicz, dobrze rozprowadzając piłkę do partnerów. O ile w Świebodzicach wypadliśmy wręcz fatalnie, tak w spotkaniu z Piastem było widać sporą poprawę. Szkoda tylko, że nie przełożyło się to na zdobycz punktową. Pozostaje tylko pogratulować zwycięstwa naszej zaprzyjaźnionej drużynie jaką jest Piast nowa Ruda i życzyć awansu do IV ligi.

Pragniemy podziękować licznie przybyłym na to spotkanie kibicom naszej drużyny, którzy razem z kibicami z Bystrzycy Kłodzkiej i Nowej Rudy stworzyli bardzo dobrą atmosferę, zachęcając piłkarzy obu klubów do lepszej gry. Mimo, że warunki pogodowe zmieniały się jak w kalejdoskopie począwszy od słońca po deszcz, grad i śnieg, całe widowisko zarówno na trybunach jak i boisku stały na dobrym poziomie.

Na stronie klubu z Nowej Rudy dostępnych jest aż 506 zdjęć z tego pojedynku. Zachęcamy do ich obejrzenia. Link TUTAJ.

Kolejne spotkanie odbędzie się w Wielką Sobotę. Stawka tego pojedynku będzie bardzo wysoka. Na własnym obiekcie podejmiemy walczącą również o utrzymanie Unię Złoty Stok.