Statystyki drużyny

Aktualności

PORAŻKA NA ZAKOŃCZENIE PRZYGOTOWAŃ

• autor: Hatal, 2012-08-12 22:30

Spotkanie towarzyskie z Bystrzycką Polonią było ostatnim w letnim okresie przygotowawczym. Po przespanej pierwszej połowie i drugiej już lepszej ale z seryjnie marnowanymi 100 proc. sytuacjami pod bramką rywala przegrywamy całe spotkanie 0:2.

SKŁAD: M. Błachut, Majcher, Stasiak, Zadrożny, P. Kowalewski, Drańczuk, Cichowicz, Nowik,
Lasota, Haydon, Kowalczyk  NA ZMIANY WCHODZILI: S. Błachut, Niewiadomy, Sulicki, Pawłowski

Trener Lipkowski po raz kolejny nie mógł skorzystać w tym spotkaniu z wszystkich podstawowych zawodników. Sytuacja kadrowa wydaję się być całkiem niezła ale kilku zawodników nie jest z różnych powodów przygotowana do sezonu a kilku skarży się na drobne urazy.

Po raz kolejny już pierwsza połowa należy do naszego rywala, który stwarza sobie pod naszą bramką więcej dogodnych sytuacji do zdobycia gola a przede wszystkim utrzymuję się dłużej przy piłce. Pierwszego gola tracimy już po upływie 5 min. gry po stracie piłki w środku pola szybka kontra gości i przegrywamy. Błachut w tej sytuacji bez szans. Po upływie kilkunastu minut gry gramy już lepiej ale jeśli już nawet przedostaniemy się pod bramkę Polonistów jesteśmy strasznie nie skuteczni i atakujemy zbyt małą liczbą zawodników. W 42 min. przegrywamy 0:2 po "prezencie" jednego z naszych obrońców, który wykłada piłkę jednemu z piłkarzy gości. Pierwsza połowa zdecydowanie dla Polonii.

Druga połowa to już zdecydowanie wolniejsza gra z obydwu stron. Czym bliżej końca spotkania tym nasi piłkarze osiągają większą przewagę na boisku. Goście z Bystrzycy opadają z sił. W świetnych sytuacjach bramkowych znajdują się Lasota oraz Haydon jednak tego dnia piłka nie znajduję drogi do bramki bronionej przez Świszcza. Młody bramkarz Polonistów pokazał że pomimo młodego wieku jest dobrym piłkarzem na swojej pozycji broniąc kilku krotnie bardzo dobrze.Pomimo kilku dogodnych sytuacji po raz kolejny przegrywamy po słabym  spotkaniu.Trzeba przyznać szczerze że było to słabe spotkanie w wykonaniu naszych piłkarzy. To już nie pierwszy mecz w którym nie wykorzystujemy pod bramką rywala tzw "setek" a nasi przeciwnicy zdobywają gole w bardzo dziwnych sytuacjach do których nie powinno dochodzić.

W spotkaniach kontrolnych, które miały przygotować naszych piłkarzy do sezonu nasi piłkarze nie spisywali się zbyt dobrze. Graliśmy z rywalami z którymi powinniśmy spokojnie wygrywać bo były to zespoły grające w niższej klasie- A. Na 4 spotkania zdołaliśmy wygrać zaledwie 1 jeden mecz zremisowaliśmy i dwa kończyły się naszymi porażkami. Jednak miejmy nadzieję że było to głównie spowodowane tym że w tych że spotkaniach graliśmy
w bardzo zróżnicowanym składzie a wielu podstawowych piłkarzy nie brało w ogóle w nich udziału.