Aktualności

Pierwsza porażka seniorów...

• autor: Admin, 2012-09-21 11:25

Piławianka Piława Górna -  Kryształ Stronie Śląskie 1- 0(1-0)

W niedzielę o godz. 16:00 swoje kolejne spotkanie rozegrała nasza  drużyna seniorów.  Naszym przeciwnikiem tym razem był beniaminek rozgrywek, a mianowicie Piławianka Piława Górna. Od początku spotkania mecz mógł się podobać licznie zgromadzonym kibicom na stadionie w Piławie. Wiele ciekawych sytuacji pod obiema bramkami uczyniło z tego spotkania bardzo ciekawe widowisko.  Jeszcze przed przerwą na prowadzenie wyszli gospodarze, po dobrej akcji napastnika Piławianki i kilku błędach naszej obrony przegrywany 0:1. W drugiej części spotkania stwarzaliśmy sobie co raz więcej sytuacji, mimo że żadna z nich nie zakończyła się bramką. Gospodarze w między czasie nie wykorzystali rzutu karnego, a Zadrożny dostał czerwoną kartkę. Mecz zakończył się naszą pierwszą porażką w tym sezonie. Więcej info po kliknięciu czytaj więcej...

SKŁAD KRYSZTAŁU: M. Błachut, Kowalewski 55 min. Hatalski, Majcher, Zadrożny, Stasiak, Lasota, Drańczuk 30 min. Niewiadomy, Cichowicz 70 min. S. Błachut, K. Bugajski, Kowalczyk 60 min. D. Bugajski, Haydon

Na spotkanie do Piławy wybraliśmy się w okrojonym składzie. Z powodu kontuzji nie mogli wystąpić Mateusz Nowik oraz Krzysztof Kapusta. "Nowemu" odnowiła się kontuzja kolana i już raczej w tej rundzie nie zagra.
Krzysztof natomiast skręcił kolano i jego występy też stoją pod dużym znakiem zapytania. Z Piławą nie mógł również zagrać z powodów osobistych Patryk Sulicki.

Pierwsze minuty na boisku w Piławie pokazały że gospodarze tego pojedynku chcą szybko wyjść na prowadzenie.
To piłkarze z Piławy dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali raz za razem groźne sytuację do zdobycia gola pod bramką Błachuta. Nasza drużyna schowana za podwójną gardą próbuje kontrować rywala. W 20 min. prawą stroną przedostaję się Drańczuk i wrzuca piłkę w pole karne wprost na głowę Kowalczyka. Świetną interwencją popisuję się bramkarz i dalej mamy remis. W 25 min. kontuzjowanego Drańczuka zastępuje Niewiadomy. W 30 min. po bardzo słabej postawie naszej linii obrony tracimy gola. Przegrywamy 0:1. Gospodarze w dalszym ciągu są stroną dominującą i próbują zdobyć jeszcze przed przerwą drugą bramkę. W 40 min. mogło być 1:1. Świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Krzysztof Bugajski. Ponownie świetna interwencja golkipera Piławianki. Do przerwy przegrywamy 0:1 po słabej grze i dominacji rywala.

Drugie 45 min. to już zdecydowanie lepsza gra naszego zespołu. Chociaż początek drugiej odsłony był dla nas niezbyt udany. W 55 min. boisko z powodu kontuzji opuszcza Kowalewski w jego miejsce pojawia się Hatalski. W 60 min. sam na sam z Błachutem staję Piątkowski i mogło być już 0:2, jednak świetnie broni w tej sytuacji Błachut. 65 min. po faulu w naszym polu karnym sędzia bez wahania dyktuję rzut karny. Piłka po strzale z 11 metrów, trafia w słupek a przy dobitce goście nie potrafią z najbliższej odległości wpakować piłki do siatki. Po tej sytuacji na boisku działo się naprawdę dużo. Nasza drużyna rzuciła się do ataku. Świetnych sytuacji nie wykorzystali najpierw po solowej akcji D. Bugajski a chwilę później po centrze Hatalskiego, świetnej sytuacji nie wykorzystał Stasiak. Trzeba przyznać że dobrze dysponowani byli w tym dniu obydwaj bramkarze. W dalszym ciągu trwa atak bramki Piławianki. Po kolejnej centrze w pole karne bohaterem spotkania mógł zostać Lasota. jednak po jego strzale głową piłka minęła o centymetry bramkę gospodarzy. Trzeba przyznać że mecz od pierwszych minut był twardy, ale w końcówce spotkania arbiter tych zawodów całkowicie się pogubił i zaczął rozdawać kartki na lewo i prawo. W 80 min. drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną obejrzał Zadrożny ( W sumie 12 żółtych kartek i 1 czerwona). Do końca spotkania próbowaliśmy odmienić losy tego pojedynku, jednak zabrakło szczęścia i czasu. Przegrywamy 0:1.

Krótko podsumowując: Ciężko jest nawet zremisować, jeśli zawodzi skuteczność pod bramką rywala. Po niewykorzystaniu w 65 min. rzutu karnego przez gospodarzy. Nasza drużyna miała co najmniej 3 tzw setki. Żadnej nie wykorzystaliśmy i punkty zostały w Piławie.

KOLEJNE SPOTKANIE NASZA DRUŻYNA SENIORÓW ROZEGRA JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ 23 WRZEŚNIA O GODZ. 16:00 NASZYM RYWALEM TYM RAZEM BĘDZIE OSTATNIA DRUŻYNA W TABELI ZJEDNOCZENI ŚCINAWKA ŚREDNIA.