Kryształ - Zjednoczeni Żarów 1 fot Andrzej Bryg

OSTATNI SPARING!!!

• autor: admin, 2011-03-11 19:13

Jutro o godzinie 13.00 w Nowej Rudzie - Drogosław nasi Seniorzy rozegrają ostatni mecz kontrolny przed rundą wiosenną. Naszym rywalem będzie zaprzyjaźniony GKS PIAST Nowa Ruda. Niestety po raz kolejny trener nie może skorzystac ze wszystkich zawodników jednak na pewno będzie to spotkanie które doda naszym zawodnikom (szczególnie tym młodszym) sporo doświadczenia. Więcej info po kliknięciu więcej...

Kadra naszego zespołu na ten mecz wygląda następująco: Cieśla, Gumpert, Hatalski, Bryg, Stasiak, Nowik, Rodniewicz, Lasota, Niewiadomy, Nitychoruk, Kapusta, Cichowicz, Kowalczyk. Zabraknie w naszych szeregach braci Bugajskich, którzy tak samo jak Jarek Majcher i Daniel Sawiński mają w tym czasie zajęcia w szkole. Z powodu kontuzji nie zagra Patryk Zadrożny a z powodu pracy na mecz do Nowej Rudy nie wybierze się Marcin Kuziel. Jak widac trener nie będzie mógł skorzystac aż z 6 graczy w tym 4 z podstawowego składu. W związku z zaistniałą sytuacją naszemu zespołowi na pewno trudno będzie sprostac liderującemu w A-Klasie Piastowi. Nasz jutrzejszy rywal zdobył dotychczas 38 punktów i prowadzi nad 2 w tabeli Trojanem Lądek Zdrój lepszym stosunkiem bramkowym. Piast zdecydowanie i można by rzec pewnie dąży do tego by wrócic do ligi okręgowej czego oczywiście naszym przyjaciołom życzymy. Dla naszego zespołu to spotkanie będzie miało na celu głownie polepszenie tzw "rytmu meczowego", sprawdzenie swoich sił jak i zdobycie doświadczenia. Prawdopodobnie w środku pola obok Nitychoruka zagra Cichowicz dla którego będzie to pierwszy występ w tego rocznych sparingach. Również swój występ zanotuje Rodniewicz, który po długiej przerwie spowodowanej wyjazdem za granice wraca do gry. W dwóch ostatnich meczach między tymi zaspołami padły wyniki: w zeszłym sezonie w Stroniu górą był Kryształ wygrywając 4:0 a w Nowej Rudzie zwyciężył Piast 4:1 - ostatecznie jednak ten mecz również wygrała naszą drużyna walkowerem, gdyż w drużynie Piasta grał zawodnik, który miał pauzowac za kartki. Jak się później okazało m.in przez to nie dopatrzenie sztabu Noworudzian, GKS niestety spadł do A-Klasy.

Szkoda, że w żadnym z naszych sparingów nie mogliśmy zagrac jednolitym, pełnym składem, próbowac różnych wariantów ustawień czy gry. Za każdym razem z powodu absencji z różnych przyczyn zawodników nasz skład wyglądał inaczej. Miejmy tylko nadzieje, że podczas rundy wiosennej trener Lipkowski będzie miał większe pole manewru odnośnie powołań na mecz jak i ustalania wyjściowej jedenastki.

Temu meczowi będzie towarzyszyc bardzo dobra atmosfera na trybunach. Gorący doping obu drużyną zapewnią wspólnie kibice Piasta jak i Kryształu. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy dysponują czasem jak i chęciami do wzięcia udziału w tym widowisku, wybranie się na mecz do Nowej Rudy. Mimo poważnych braków kadrowych, na pewno powalczymy o dobry końcowy rezultat!!

Mecz odbędzie się na boisku w Nowej Rudzie - Drogosław! Godzina 13.00!

autor: ~Kryształek 2011-03-12 16:55:03

avatar Piast Nowa Ruda - Kryształ Stronie Śląskie 2:4 :)