Statystyki drużyny

Aktualności

RELACJA! Biały Orzeł - Kryształ

• autor: Admin, 2011-03-22 14:31

W swoim pierwszym meczu na inaugurację sezonu nasza drużyna seniorów zremisowała na wyjeździe z Białym Orłem Mieroszów 1:1 więcej info o tym spotkaniu po kliknięciu więcej …

SKŁAD KRYSZTAŁU: Cieśla, Hatalski, Stasiak, Nowik, Kapusta, Niewiadomy ( 90 min. Rodniewicz), Nitychoruk, Majcher, Drańczuk ( 88 min. Bryg), Lasota, Kowalczyk

BRAMKA: 83 min. Kowalczyk dla gospodarzy 94 min. Szyszka

Do meczu w Mieroszowie przystąpiliśmy bez 3 kluczowych zawodników największym osłabieniem był brak naszego etatowego kapitana Krzysztofa Bugajskiego oprócz Krzyśka do Mieroszowa nie pojechali jeszcze Darek Bugajski oraz Patryk Zadrożny. W pierwszym składzie wystąpił po raz kolejny z drużyny juniorów Damian Niewiadomy.

Pierwsze minuty spotkania należały zdecydowanie do drużyny z Mieroszowa, która w łatwy sposób przedzierała się pod naszą bramkę. Jednak to nam udało się pierwszym stworzyć groźną sytuację pod bramką rywala z 25 metrów z wolnego gróźnie strzelał Nitychoruk jednak dobrze w bramce spisał się bramkarz gospodarzy i sparował piłkę na rzut rożny. Po tej sytuacji w dalszym ciągu trwał napór na bramkę Cieśli, który miał w tej części gry naprawdę dużo pracy. Do ok. 35 min. trzeba przyznać jesteśmy zespołem o wiele słabszym od rywala i gdybyśmy przegrywali nikt nie mógł by mieć do nikogo pretensji. Tuż przed przerwą niezłą sytuację miał jeszcze Kowalczyk jednak nie trafił dobrze w piłkę a ta poszybowała wysoko nad bramką rywala. Do przerwy wynik 0:0 z którego powinniśmy być bardzo zadowoleni bo zagraliśmy przedewszystkim słabo w tyłach a w wielu sytuacjach mieliśmy po prostu dużo szczęścia bo zawodnicy Białego Orła w kilku sytuacjach naprawdę klarownych nie umieli umieścić piłki w siatce.

Druga połowa to już inny Kryształ zagraliśmy z pełnym zaangażowaniem a przede wszystkim z wiarą w odniesienie dobrego dla nas końcowego rezultatu, którym po pierwszej połowie byłby na pewno remis. Zespół z Mieroszowa opadł wyraźnie z sił w drugiej odsłonie tego dość ciekawego widowiska a nasza ekipa co raz to śmielej poczynała sobie na boisku i próbowała groźnymi kontratakami zagroźic bramce rywala. Najgrożniejsze sytaucję piłkarze z Mieroszowa stwarzali sobie po rzutach wolnych lub rożnych jednak nie mogli zdobyć gola i wyjść na prowadzenie. Do 83 min. trwała wymiana ciosów jak na „ringu bokserskim” widać było że podział punktów nie do końca interesuję obydwie strony. W 83 min. na rajd z własnej połowy zdecydował się dobrze grający w tym spotkaniu nasz prawy obrońca Krzysztof Kapusta przechodząc na dużej szybkości kolejnych obrońców drużyny Białego Orła znalazł się sam na sam z bramkarzem z Mieroszowa uderzył mocno, piłkę przed siebie wybił bramkarz a pewnie dobił ją nasz napastnik Daniel Kowalczyk i tym samym wyszliśmy na prowadzenie. W tym momencie najważniejszą sprawą było zabezpiecznie tyłów i dowiezienie tego wyniku do końca. Sytuacja kiedy to mieliśmy 3 pkt. w „kieszeni”  utrzymywała się do 93 min. kiedy to sędzia boczny zrobił nam „niespodziankę”. Piłkę kopniętą przez jednego z piłkarzy miejscowych zasłaniając ciałem i chroniąc ją tym samym przed jednym z zawodników rywala mądrze na aut puścił Mariusz Lasota a sędzia boczny nie wiedząc czemu pokazał że grę z autu rozpoczną zawodnicy z Mieroszowa ta decyzja to jakieś totalne nieporozumienie, dlaczego sędzia boczny się tak zachował to będzie wiedział już tylko chyba on sam. Właśnie po mocnym wrzucie w pole karne tego nieszczęsnego autu gospodarze w 94 min. doprowadzili do remisu a sędzia zakończył to spotkanie.

Przed spotkaniem a nawet po pierwszej połowie remis byłby dla nas dobrym wynikiem, ale po przebiegu drugiej części spotkania i dobrej grze naszej drużyny nie zasłużyliśmy na porażkę, przez jakąś kuriozalną wręcz sytuację sędziowie wypaczyli wynik spotkania i musieliśmy zadowolić się 1 pkt.

KOLEJNE SPOTKANIE O PUNKTY ROZEGRAMY JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELE TJ. 27.03. PONOWNIE NIESTETY NA WYJEŹDZIE A NASZYM RYWALEM BĘDZIE ZESPÓŁ  NYSY KŁODZKO SERDECZNIE JUŻ TERAZ ZAPRASZAMY WSZYSTKICH SYMPATYKÓW NASZEJ DRUŻYNY NA TO SPOTKANIE POCZĄTEK O GODZ. 16:00 !!!