Statystyki drużyny

Aktualności

PEWNE ZWYCIĘSTWO JUNIORÓW

• autor: Admin, 2011-04-11 16:07

SKŁAD KRYSZTAŁU: Walczak, Korobij, Lubczyński, Błachut S., Kowalewski, Hatalski P., Błachut M., Kisiel, Pawłowski, Pęcka, Haydon Rezerwa: Wójcik    Bramki zdobyli: Haydon 3x, Pęcka 2x, Hatalski P., Kisiel, Błachut M.

W XVI kolejce sezonu nasza juniorska drużyna nie dała najmniejszych szans zespołowi Zamka Trzebieszowice. Było to pierwsze zwycięstwo juniorów w tej rundzie. Przed tym spoktaniem trener Bąk miał poważny kłopot z wystawieniem wyjściowej 11. Z różnych przyczyn nie mogli w tym spotkaniu zagrać kluczowi dla Kryształu zawodnicy. Od pierwszych minut na środku pomocy zagrał nasz podstawowy bramkarz Marcin Błachut, który rozegrał bardzo dobre spotkanie. Mimo braków kadrowych nasz zespół od początku narzucił własne warunki gry i zdecydowanie stwarzał kolejne dogodne sytuacje do zdobycia gola. Już w 4 minucie wychodzimy na prowadzenie. Po dobrej centrze Hatalskiego dobrym strzałem głową popisał się nasz najlepszy strzelec Tomasz Haydon. Prowadzimy 1:0. W przecięgu następnych 10 minut strzeliliśmy rywalom kolejne 2 bramki. Nasza drużyna nie zaprzestawała szturmowac bramki przeciwnika co dało rezultat w postaci 5 strzelonych bramek w pierwszej połowie. Gdyby nie bramkarz gości, który mimo wszystko kilkukrotnie uratował swoją drużynę przed utratą kolejnej bramki wynik byłby jeszcze wyższy. Goście nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji pod naszą bramką. Świetnie na prawej stronie boiska spisywał się Hatalski, który już w I połowie zaliczył 2 asysty. Haydon potwierdza to że jest najlepszym strzelcem w lidze a Marcin Błachut dla którego był to debiut jako zawodnika z pola spisywał się naprawdę dobrze. Kilka podań z jego strony było godne doświadczonego środkowego pomocnika. Na drugą połowę nasi gracze wyszli bardzo spokojni, pewni tego że odniosą tego dnia zwycięstwo. Zapas 5 strzelonych bramek był odzwierciedleniem dobrej gry. Podczas tej połowy to nasza drużyna w dalszym ciągu przeważała w tym spotkaniu. Gościom w 60 minucie udało się strzeli honorowego gola na 5:1. Była to jedyna akcja warta zainteresowania. Do końca spotkania nasi zawodnicy dołożyli jeszcze 3 bramki ostatecznie wygrywając 8:1. Chcemy wspomniec iż jedną bramkę zdobył wcześniej wspominiany Marcin Błachut. Jako ciekawostke pragniemy zaznaczyc że nie jest to pierwszy mecz w którym z powodu braków kadrowych bramkarz jest zmuszony grac na nie swojej pozycji. Dwa lata temu w takiej sytuacji znalazł się Krzysztof Cieśla, który ustrzelil hat-tricka oraz wywalczył rzut karny w meczu z Piławianką Piława Górna. Ostatecznie nasz zespół wygrał 4:1. Jak widac dla naszych bramkarzy gra "w polu" jest opanowana i w razie potrzeby są oni w stanie godnie zastąpic swoich kolegów. Braki kadrowe są nam zupełnie nie straszne. Na wyróżnienie zasługuję cały nasz zespół, który udowodnił, że potrafi grac skutecznie. Hatalski popisał się kilkoma asystami, Haydon był egzekutorem sytuacji, obrona grała na 100% swoich możliwości - wszystko jak należy. Gratulacje! W tabeli w dalszym ciągu zajmujemy 5 miejsce, na fotel lidera wskoczył Włokniarz który wykorzystał potknięcie Trojanu.