Statystyki drużyny

Aktualności

ZWYCIĘSTWO!!!

• autor: admin, 2011-04-11 20:44

W XIX kolejce sezonu, pierwszym meczu rundy wiosennej rozgrywanym na stadionie w Stroniu Śląskim nasza drużyna Seniorów przy gorącym wsparciu naszych kibiców pokonała Zjednocznonych Ścinawka Średnia 2:1 (1:0). Więcej info po kliknięciu więcej...

SKŁAD KRYSZTAŁU: Cieśla, Bugajski K., Stasiak, Nowik, Zadrożny, Drańczuk, Majcher, Nitychoruk K., Niewiadomy, Kapusta, Bugajski D. Na zmiany wchodzili: Kowalczyk 60' za Niewiadomy, Sawiński 70' za Zadrożny, Bryg 90' za Bugajski D. Bramki zdobyli: Kapusta, Nitychoruk K. Dla Ścinawki - Saczka.

Nasi zawodnicy jeszcze na kilka dni przed meczem zdawali sobie sprawę z tego, że będzie to bardzo ważny pojedynek - mecz o "6 pkt". Obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli a zwycięstwo dawałoby "odskoczenie" punktowe od drużyn będących na dole tabeli. Do treningów wszyscy podchodzili bardzo poważnie. W 3 pierwszych meczach tej rundy zdołaliśmy zdobyc tylko 1pkt. Wszyscy chcieli więc pokazac się z lepszej strony. Dodatkową motywacją był zamiar rozegrania dobrego meczu na własnym stadionie przed własną publicznościa. Przed tym meczem również organizowany był doping dla Kryształu. Po raz pierwszy od wielu lat na stadionie przy ul. Sportowej miał miejsce zorganizowany doping kibiców którzy gorąco wspierali piłkarzy swoim śpiewem co dawało efekt. Nie mogliśmy nikogo zawieźc i nie zawiedliśmy!

W tym spotkaniu z powodu kontuzji nie mógł zagrac Wojciech Hatalski a z powodu żółtych kartek pauzował Mariusz Lasota. Do składu powrócił za to Zadrożny, który zagrał w miejsce Hatalskiego. Trener Lipkowski dokonał zaskakującej zmiany w ataku. Na pozycji napastnika po raz pierwszy w Seniorach zagrał Krzysztof Kapusta, który dotychczas grał na pozycji prawego obrońcy. Jak się później okazało był to bardzo trafiony manewr.

Spotkanie rozpoczęła minuta ciszy w związku z rocznicą katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Niestety w tym aspekcie nie wykazaliśmy się zbytnią organizacją gdyż o chwili ciszy wiedzieli tylko zawodnicy obu drużyn. Brakło informacji ze strony spikera dla wszystkich ludzi którzy tego dnia byli obecni na stadionie. Ewidentny błąd organizacyjny. Wszystko co miało miejsce później było już jednak dopracowane w każdym szczególe. Początek tego spotkania to głównie gra w środku pola. Goście nie specjalnie chcieli zaatakowac naszą bramkę. Nasze ataki natomiast kończyły się nie celnymi strzałami. Mimo wszystko to goście jako pierwsi stworzyli groźną sytuację do zdobycia gola. po centrze w pole karne jeden z zawodników oddał groźny strzał z woleja na bramkę Cieśli. Na szczęscie piłka poszybowała nad poprzeczką. Była to jedyna groźna sytuacja ze strony Zjednoczonych w I połowie tego spotkania. W 35 minucie meczu to my wychodzimy na prowadzenie. Po dobrym podaniu z lewej strony boiska Kapusta wygrał walkę ciałem z obrońcą gości i pewnym a zarazem spokojnym strzałem wpisał się na liste strzelców. Bramkarz usiłował skrócic kąt Krzyśkowi jednak w tej sytuacji nasz napastnik zachował się perfekcyjnie. Prowadzimy - 1:0. Jeszcze przed przerwą mogliśmy zdobyc drugą bramkę jednak strzał głową Stasiaka minimalnie minął bramkę gości.

Druga odsłona tego spotkania była o wiele bardziej widowiskowa i emocjonuąca. Goście ostro od samego początku zaatakowali chcąc wyrównac wynik meczu. Śmiało można powiedziec ze pierwsze 20 minut tej połowy to przewaga Zjednoczonych. Nasza obrona skutecznie rozbijała ataki przeciwnika. Kilka razy piłkarze ze Ścinawki próbowali pokonac naszego bramkarza strzałem z rzutu wolnego jednak wszystkie te strzały dobrze bronił Cieśla. Skoro nie udawało się bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego zdobyc bramki, goście zdecydowali się na dośrodkowanie. To przyniosło efekt. Po wrzutce "za plecy" naszych obrońców piłkę w polu karnym przyjął Saczka który pewnie skierował ją do siatki. W tym momencie brakło krycia z naszej strony. Mamy remis 1:1. Chwilę później kolejny groźny strzał oddali goście, tym razem piłka trafia w poprzeczkę. Po tej sytuacji nasi gracze z powrotem wzięli się do gry. Wielką zasługę w tym mieli nasi kibice którzy mimo tego, że straciliśmy bramkę, gorąco cały czas nas wspierali. Ani przez moment kibice nie zwątpili w swoją drużynę i byli z nią do końca! Jak się później okazało to dało efekt. Ostatnie 15 minut tego spotkania to gra Kryształu cały czas atakującego bramkę gości. W 80 minucie dobrym strzałem z wolnego popisał się wcześniej wprowadzony na boisko Kowalczyk jednak dobrze interweniował bramkarz. Mieliśmy 10 minut na zdobycie bramki. Dzięki wsparciu ze strony kibiców nie przestawaliśmy atakowac. W 85 minucie dla naszej drużyny podyktowany został rzut karny. W polu karnym faulowany od tyłu przez bramkarza gości został Dariusz Bugajski. Sędzia słusznie wskazał na wapno. Do piłki podszedł Kamil Nitychoruk. Precyzyjnym strzałem wpisał się na listę strzelców. Na 5 minut przed końcem meczu wygrywamy 2:1. Ostatnie minuty tego spotaknia to kontrolowanie sytuacji przez nasz zespół. Zjednoczeni usiłowali stworzyc jeszcze jakąś groźną sytuacje jednak nasi gracze skutecznie im w tym przeszkadzali. Koniec spotkania. Wygrywamy 2:1!

Nareszcie możemy dopisac do swojego konta 3pkt! Wygrywamy po bardzo wyrównanym meczu. Podczas tego spotkania nikt nie zawiódł. Zawodnicy, kibice - wszyscy stanęli na wysokości zadania! To dzięki wam wszystkim możemy cieszyc się ze zwycięstwa na własnym stadionie! Bardzo dobre spotkanie rozegrał Krzysztof Kapusta który odnalazł się w roli napastnika. Krzysiek jest bardzo silnym człowiekiem dzięki czemu spokojnie sobie radził w pojedynkach bark w bark z rosłymi obrońcami Ścinawki. Takiego napastnika było nam trzeba! Na pochwałę zasługuję cały zespół. Pokazaliśmy charakter do gry, że zawsze gramy do końca. Rezultatem tego wszystkiego są 3pkt!

Dostępne są zdjęcia z tego meczu. Dział O klubie zakładka Galeria. Autorem tych zdjęc jest pan Andrzej Bryg, któremu dziękujemy za pomoc. Również najszczersze podziękowania dla naszych kibiców którzy stworzyli ciekawe widowisko i wspierali naszą drużynę! O tym wszystkim jednak w osobnym newsie.