Statystyki drużyny

Aktualności

TRZY PUNKTY Z WYJAZDU!

• autor: admin, 2011-05-25 22:02

W dniu dzisiejszym rozgrywane były mecze zaległej XXIII kolejki ligi okręgowej seniorów. Kolejka ta nie odbyła się w pierwszym terminie z powodu obfitych i nie spodziewanych opadów śniegu. Nasza drużyna Seniorów zmagała się na boisku w Pieszycach z miejscową Pogonią. Mimo tego, że na ten mecz wybraliśmy się w zaledwie 12 osobowym składzie udało się wywieźc z Pieszyc komplet punktów co jest wyśmienitym rezultatem. Pogoń - Kryształ 1:2 (0:2). Więcej info po kliknięciu więcej...

SKŁAD KRYSZTAŁU: Cieśla, Stasiak, Zadrożny, Rodniewicz, Kapusta, Drańczuk, Majcher, Lasota, Niewiadomy, Kowalczyk, Bugajski D. BRAMKI ZDOBYLI: Drańczuk, Lasota

Na spotkanie do Pieszyc z różnych przyczyn nie mogli się wybrac: nasz kapitan Krzysztof Bugajski, Łukasz Bryg. Z powodu kontuzji swojego udziału w tym zwycięstwie nie mógł miec Wojciech Hatalski. Te braki kadrowe jak i braki innych zawodników, którzy wyjechali w ostatnim czasie za granicę spowodowały, że na mecz z Pogonią wybraliśmy się w 12 osobowym składzie. Jedynym naszym rezerwowym był nasz drugi bramkarz Tomasz Gumpert. Od pierwszych minut po raz pierwszy w tym sezonie wystąpił Adrian Rodniewicz.

Nastroje przed tym spotkaniem w naszych szeregach były dobre jednak świadomośc braku graczy rezerwowych powodowała lekkie obawy przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Celem naszej drużyny było przede wszystkim nie przegranie tego pojedynku. Mecz rozpoczął się od tzw badania możliwości przeciwnika. Gra toczyła się głównie w środku pola. W 15 minucie spotkania wychodzimy na prowadzenie. Po bardzo dobrej indywidualnej akcji Daniela Kowalczyka i jego dośrodkowaniu w pole karne piłkę do siatki gospodarzy zdołał skierowac Drańczuk. Po tej bramce inicjatywa tego pojedynku nieznacznie była po stronie zawodników Pogoni. Ich ataki na naszą bramkę nie kończyły się jednak strzałami lecz były skutecznie rozbijane przez defensorów naszej drużyny. W 30 minucie zdobywamy drugą bramkę. Tym razem ze stałego fragmentu gry a konkretnie z rzutu rożnego. Strzałem głową piłkę do siatki skierował nasz najlepszy strzelec Mariusz Lasota. Po tej sytuacji gra na boisku się zaostrzyła. Dochodziło do licznych starc między zawodnikami obu ekip. Kilkakrotnie na boisko musiała wejśc pomoc medyczna. Na szczęscie dla obu drużyn żaden z zawodników nie doznał kontuzji wykluczającej go z dalszej gry. Wynik do przerwy to 0:2 dla naszego zespołu.

Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli bardzo skoncentrowani. Nikt nie chciał po raz kolejny stracic bramki w pierwszych minutach drugiej odsłony. Nasi gracze skupili się głównie na utrzymaniu tego wyniku. Kolejne ataki na bramkę gospodarzy stały się celem drugorzędnym. Efektem tych założeń taktycznych była widoczna przewaga w środku pola zespołu z Pieszyc. W dalszym ciągu jednak gospodarze znajdując się pod naszym polem karnym nie zbyt szczególnie zagrażali bramce strzeżonej przez Cieśle. Strzałów było wręcz jak na lekarstwo. Swoją kontaktową bramkę gospodarze zdobyli w 75 minucie spotkania po centrze z rzutu wolnego. Dośrodkowaną piłkę szczęśliwie bo udem do naszej siatki skierował jeden z piłkarzy Pogoni. Mimo tej straconej bramki gra na boisku nie zmieniła swojego oblicza. Kilka kontr naszego zespołu nie przyniosło efektu w postaci 3 zdobytej bramki. Gospodarze mimo lekkiej przewagi w dalszym ciągu nie potrafili znaleźc skutecznej recepty na naszą defensywe. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Wygrywamy 1:2.

Przede wszystkim nikt nie chciał tego dzisiejszego meczu przegrac. Przebieg meczu okazał się jednak bardzo korzystny dla naszej drużyny. Prowadzenie po pierwszej połowie dwoma bramkami zmieniło całe nastawienie zespołu. W tym momencie liczyło się utrzymanie tego wyniku i wywiezienie z Pieszyc 3 punktów co się udało! Na pochwałę zasługują wszyscy zawodnicy, którzy w tą słoneczną pogodę musieli wytrzymac całe 90 minut gry na dobrym poziomie. Wszyscy udowodnili, że potrafimy zdobywac punkty również na wyjazdach.