Statystyki drużyny

Aktualności

WYSOKA PORAŻKA Z WICELIDEREM

• autor: admin, 2011-05-31 13:18

Po serii bardzo dobrych spotkań naszej drużyny seniorów przyszedł czas na klęskę... W XXVII kolejce ligi okręgowej seniorów nasz zespół przegrał wysoko z wiceliderem rozgrywek Gromem Witków 7:0. Nasza drużyna po raz kolejny na mecz wybrała się praktycznie "gołą jedenastką". Jako jedyny na ławce zasiadł kontuzjowany Wojciech Hatalski. Tym razem nie mieliśmy szczęścia, które dopisało nam w Pieszycach. Po niefortunnie dwóch straconych bramkach w pierwszej połowie nasza drużyna próbowała jeszcze nawiązac walkę z gospodarzami. Niestety szybko bo już w 5 minucie drugiej połowy czerwoną kartkę zobaczył Patryk Zadrożny. Nasz zespół do końca spotkania musiał grac w dziesiątkę. Gospodarze bez największego wysiłku wykorzystali tą sytuację zdobywając kolejne 5 goli. Relacja, wyniki oraz sytuacja drużyny po kliknięciu więcej....

SKŁAD KRYSZTAŁU: Cieśla, Kapusta, Bugajski K., Rodniewicz, Zadrożny, Niewiadomy. Lasota, Majcher, Drańczuk, Bryg (45' Hatalski), Kowalczyk.

Na spotkanie do Witkowa z różnych przyczyn nie mogli pojechac: Stasiak, Bugajski D., Gumpert oraz Kuziel. Braki kadrowe spowodowane również wyjazdami innych zawodników za granicę sprawiły, że po raz kolejny na ligowy mecz wybieramy się w zaledwie 12 osobowym składzie. Na dodatek jedynym rezerwowym okazał się Wojciech Hatalski, który w dalszym ciągu zmaga się z kontuzją kostki i nie jest w stu procentach gotowy do gry. Od pierwszych minut po raz pierwszy w tym sezonie zagrał Łukasz Bryg. Tym razem rywal okazał się zbyt mocny, O ile w Pieszycach mimo braków kadrowych udało się zdobyc bardzo korzystny rezultat tak tym razem było to wręcz po za zasięgiem...

Pierwsze minuty tego spotkania to raczej wyrównana gra obu zespołów. Z czasem jednak gospodarze tego spotkania zaczęli przejmowac inicjatywę. W około 20 minucie tracimy pierwszą bramkę w bardzo pechowych okolicznościach. Piłki z naszego pola karnego nie zdołał wybic jeden z naszych defensorów. Było to przysłowiowe "machnięcie". Napastnik gospodarzy w tej sytuacji nie miał najmniejszych problemów ze skierowaniem piłki do siatki. Chwilę później tracimy drugą bramkę. Tym razem z rzutu karnego podyktowanego za faul naszej drużyny. Do końca tej odsłony zespół z Witkowa nie oddał inicjatywy pojedynku jednak więcej bramek już nie padło. Szkoda pierwszej pechowo straconej bramki, która wpłynęła na losy tego meczu.

Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli zdeterminowani i chętni do gry. W miejsce Bryga, który był na boisku nie widoczny wszedł Hatalski, który został przesunięty do linii obrony. Rolę napastnika przejął Kapusta. Pierwsze minuty drugiej odsłony to wyrównana gra. Niestety, szybko bo już w 50 minucie nadzieja na dobry rezultat została nam odebrana. Czerwoną kartkę za faul ujrzał Zadrożny. Do końca spotkania nasz zespół zmuszony był grac w dziesiątkę. Gospodarze nie mieli najmniejszego problemu z wykorzystaniem tej sytuacji strzelając do końca meczu jeszcze 5 bramek. Nasza drużyna po tej czerwonej kartce przestała istniec. Musimy się pogodzic z wysoką porażką - 7:0.

Wszyscy spodziewali się, że będzie to trudny pojedynek. Na boisku w Witkowie gra się bardzo ciężko z powodu jego specyfiki do której nasi piłkarze nie są przyzwyczajeni. Jest to bardzo małe i wąskie boisko. Jednak aż tak wysokiej porażki chyba nikt sobie nawet nie wyobrażał. Niestety ale tak to w sporcie bywa, że nie zawsze można zagrac na wysokim poziomie. Ten dzień zdecydowanie można zaliczyc do nieudanych dla naszej drużyny. Grom Witków to bardzo dobry zespół. Ich styl gry jest wzorowy ze strony taktycznej. W szeregach drużyny z Witkowa występuję kilku zawodników grających niegdyś w wyższych ligach, którzy swoich doświadczeniem i umiejętnościami pomagają drużynie. (piłkarze np z Polonii/Sparty Świdnica oraz z jej kilka lat temu rozwiązanych rezerw). Drugie miejsce w tabeli dla Gromu jest jak najbardziej zasłużone. Szkoda, że działacze naszej drużyny nic nie robią w kierunku sprowadzenia na przyszły sezon do naszej ekipy jednego czy dwóch doświadczonych zawodników. Z pewnością mieli by oni duży wkład w losy naszego Kryształu. Niestety jest to temat na osobną bardzo długą debatę. Pomimo tej porażki w tabeli w dalszym ciągu zajmujemy bardzo dobre 7 miejsce. Naszym następnym rywalem będzie AKS Strzegom. Zawodnicy są pełni zaangażowania w przygotowaniach do tego meczu. Zapowiadają sami bardzo wyrównaną walkę o utrzymanie naszej twierdzy przy ulicy sportowej. Mimo wysokiej porażki z Gromem nikt nie traci ogólnego optymizmu.

ZACHĘCAMY DO WYRAŻANIA SWOJEJ OPINII W KOMENTARZACH! Te jak najszybciej będą umieszczane na stronie.