Statystyki drużyny

Aktualności

WYSOKA PORAŻKA W ŚWIDNICY

• autor: admin, 2011-06-13 11:26

W XXIX (przedostatniej) kolejce ligi okręgowej seniorów nasz zespół doznał wysokiej porażki ze Stalą Świdnica 8:2 (3:0). Po raz kolejny na ligowy mecz musieliśmy się wybrać w bardzo okrojonym składzie. Jedynym zawodnikiem, który zasiadł na ławce rezerwowych był nasz podstawowy bramkarz Krzysztof Cieśla, który z powodu urazu dłoni nie mógł w tym spotkaniu bronić. Od pierwszych minut między słupkami stanął Tomasz Gumpert, dla którego jak się to później okazało nie był to najlepszy mecz. Także w podstawowym składzie z powodu braków kadrowych zmuszony był zagrać narzekający na ból kręgosłupa Patryk Zadrożny. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 3:0, w drugiej połowie podjęliśmy walkę strzelając kontaktowego gola jednak nasza nie poradna gra defensywna spowodowała utratę kolejnych bramek. Nie po raz pierwszy w tym sezonie przegrywamy wysoko mecz. Więcej info po kliknięciu więcej...

Strzelcy bramek: 1:0 Rafał Wilk (3), 2:0 Michał Mika (8), 3:0 Rafał Wilk (24), 3:1 Mariusz Lasota (67), 4:1 Przemysław Kowalewski (70), 5:1 Marcin Rogowski (81), 6:1 Maciej Madziała (83), 7:1 Bartosz Kiełbowicz (84), 7:2 Mariusz Lasota (86), 8:2 Bartosz Kiełbowicz (90+1).Stal: Jóźwiak - Kiełbowicz, R. Oleksy, Jędrasiewicz, Wilk - Czernicki (72 Sikora), Rogowski,Madziała, Piotrowski (45 K. Młocek), Krenczyk (45’ Kowalewski) - Mika (68’ T. Oleksy).KryształGumpert - Zadrożny (45 Cieśla), Rodniewicz, K. Bugajski, Stasiak - Drańczuk, Niewiadomy, Lasota, D. Bugajski - Kowalczyk, Bryg.

Na mecz do Świdnicy z powodu spraw związanych ze szkołą nie mogli się wybrać  Wojciech Hatalski oraz Jarosław Majcher. Z powodu kontuzji w tym meczu swojego udziału nie mógł mieć Krzysztof Kapusta a na skutek urazu dłoni w bramce nie mógł stanąć Krzysztof Cieśla. Te braki spowodowały spore roszady w naszym składzie. Od pierwszych minut na pozycji napastnika wystąpił Łukasz Bryg, na lewą pomoc przesunięty został Dariusz Bugajski a do środka pola Damian Niewiadomy. W obronie na prawej stronie zagrał Patryk Stasiak natomiast na lewej Patryk Zadrożny, który musiał zmagać się dodatkowo z bólem kręgosłupa. Od pierwszych minut między słupkami naszej bramki stanął Tomasz Gumpert, który miał tym samym świetną okazję do "pokazania sie". Można więc stwierdzić, że te wymuszone zmiany w wyjściowej jedenastce były bardzo znaczące.

Od pierwszych minut tego spotkania zarysowała się przewaga gospodarzy. Nasz zespół skupiony był na grze defensywnej. Niestety szybko straciliśmy pierwszą bramkę. Rywalom nie udawało się przedrzeć w nasze pole karne więc kapitan Stali zdecydował się na strzał z dystansu. Strzał oddany z ponad 30 metrów wpada do naszej siatki. Wydaję się, że w tej sytuacji nie najlepiej zachował się Gumpert, który miał dużo czasu na reakcję. Trzeba jednak też przyznać, że strzał był dość dobry. Kilka minut później tracimy kolejnego gola. Ta bramka tym razem stuprocentowo obciąża konto Gumperta, który zachował się wręcz fatalnie. Tę sytuację jest nam wręcz ciężko opisać... Po 8 minutach przegrywamy już 2:0. Nasz zespół miał nie wiele sytuacji do strzelenia kontaktowej bramki. Jedyną dogodną sytuację miał Daniel Kowalczyk jednak jego strzał głową skutecznie obronił bramkarz gospodarzy. Do końca tej odsłony posiadanie piłki było zdecydowanie po stronie zawdoników ze Świdnicy, którzy jeszcze raz zdołali wpakować piłkę do  naszej bramki. Schodzimy na przerwę przegrywając 3:0.

Od początku drugiej połowy na boisku zobaczyliśmy naszego podstawowego bramkarza Krzysztofa Cieśle, który zmieniając Patryka Zadrożnego (ból kręgosłupa uniemożliwiał mu dalszą grę), zajął pozycję napastnika! Do lini obrony natomiast przesunięty został Bryg. W ekipie gospodarzy pojawił się wychowanek naszego klubu Przemysław Kowalewki, który reprezentuje barwy Stali. Pierwsze minuty drugiej odsłony to ambitna gra naszych zawodników, którzy koniecznie chcieli zdobyć bramkę. To się udało. W około 55 minucie meczu piłkę do siatki po dobrym dograniu Kowalczyka skierował Lasota. Ta bramka dodała naszym piłkarzom troche nadziei. Niestety gospodarze szybko odpowiedzieli dokładając kolejne trafienie. Na listę strzelców wpisał się Kowalewski. Dalszy przebieg meczu to ambitna gra  naszych napastników i niestety gorsza defensywy. Słabo także spisywały się nasze skrzydła po których groźne akcje stwarzali sobie piłkarze Stali dokładając kolejne trafienia. Nasz zespół natomiast miał jeszcze kilka sytuacji do strzelnia bramki ale udało nam się strzelić jeszcze tylko jedną bramkę. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się nasz najlepszy strzelec Lasota, tym razem otrzymując otwierające drogę do bramki podanie od Cieśli. Niestety nasze dwa trafinia wyglądają bardzo marnie na tle ośmiu bramek zdobytych przez piłkarzy Stali.

Podsumowując... Nasi zawodnicy spodziewali się trudnego meczu, jednak aż tak wysokiego wyniku chyba nikt nie przewidział. Braki kadrowe spowodowały bardzo małą frekwencję zawodników na tym meczu oraz spore roszady w wyjściowej jedenastce. Na ławce zasiadł tylko jeden zawodnik. Dwie szybko stracone bramki podcięły skrzydła naszym reprezentanom. Trzeba niestety przyznać, że sporą winę w utracie tych bramek ponosi Gumpert, który nie wykorzystał swojej szansy w tym meczu. Był to dla niego bardzo słaby występ. Słaba gra obronna oraz słabe skrzydła spowodowały, że zawodnicy Stali nie mieli dużych problemów ze strzelaniem kolejnych bramek. Co prawda ich gra nie była tak dobra jak piłkarzy z Witkowa, którzy również nas wysoko pokonali, jednak to nasza obrona grała jeszcze słabiej. Nie do pomyślenia jest fakt, że na pozycji napastnika musiał się pojawić zawodnik, któy od Młodzików trenuje kunszt bramkarski i jest bramkarzem! Co prawda umięjętności piłkarskie Cieśli nie są naganne jednak sam fakt zajścia takiej sytuacji jest w normalnych realiach piłkarskich nie do zaobserwowania. Ten sezon już się kończy, jednak w następnym zdecydowanie działacze naszego klubu muszą zadbać o poszerzenie kadry. Sami zawodnicy przyznają, że nowi piłkarze są bardzo potrzebni. Idzie za tym wiele korzyści... Jest to jednak temat na osobną debatę. Swój ostatni mecz nasi Seniorzy rozegrają na własnym stadionie w najbliższą niedzielę o godzinie 17.00. Gościć będziemy Juventur Wałbrzych, którego losy w okręgówce są już przesądzone.